Fermantasyon ve Sağlık – Gideros Pizza
Aralık 20, 2023

Fermantasyon ve Sağlık

Gideros Pizza eşsiz tadını içerisinde bulunan sağlığa yararlı ekşi maya ve yapılışında kullanılan uzun fermantasyon sürecinden almaktadır. Ürünlerimizin standart lezzeti ve sağlığa zarar vermemesi bizim için oldukça önemli.

NEDEN EKŞİ MAYALI VE UZUN FERMENTE PİZZALAR ÜRETİYORUZ?

Koruyucu madde içeren sağlıksız besinler bağırsaklardaki faydalı bakterileri yok ederek bağırsak florasının bozulmasına ve dolayısıyla bağışıklık sisteminin zayıflamasına sebep olur. Uzun fermente gıdalar çok fazla faydalı bakteri içerdiğinden bağırsaklara ve dolayısıyla bağışıklık sistemine destek olur. Yapılan araştırmalara göre, probiyotik ve fermente gıdaların tüketiminin bağırsak mikrobiyotasının sağlığını iyi yönde etkilediği ve bağışıklık sistemini güçlendirdiğine dair sonuçlara varılmıştır (Aslam vd., 2020).

Bizi diğer pizzacılardan ayıran özelliğimiz de ekşi mayalı pizza tabanlarımızı üretirken hem hiçbir koruyucu kullanmıyoruz hem de uzun fermentasyon sürecinden geçen hamurumuz sayesinde sindirimi ve bağırsak sağlığını destekliyoruz.

Siz de gönül rahatlığıyla evinizde veya iş yerinizde Gideros Pizza’nın tadını çıkarabilirsiniz.

 

Kaynaklar:

Aslam, H., Green, J., Jacka, F. N., Collier, F., Berk, M., Pasco, J., Dawson, S. L. (2020). Fermented foods, the gut and mental health: A mechanistic overview with implications for depression and anxiety. Nutr Neurosci, 1-13. doi:10.1080/1028415X.2018

AboutEditör